SON DAKİKA :

Döviz – Sterlin Brexit Anlaşmasına Dair Şüphelerle Zayıfladı, Yen Kazanıyor

 Brexit görüşmelerinde ilerleme umutları sönerken, yeni ticaret belirsizliğinin güvenli liman yeni desteklemesiyle, sterlin Çarşamba günü zayıflayarak, ABD doları karşısında yaklaşık beş ayın en yüksek seviyesinden geri çekildi

Döviz – Sterlin Brexit Anlaşmasına Dair Şüphelerle Zayıfladı, Yen Kazanıyor
Döviz – Sterlin Brexit Anlaşmasına Dair Şüphelerle Zayıfladı, Yen Kazanıyor Borsa Piyasası
Bu içerik 24 kez okundu.

 Brexit görüşmelerinde ilerleme umutları sönerken, yeni ticaret belirsizliğinin güvenli liman yeni desteklemesiyle, sterlin Çarşamba günü zayıflayarak, ABD doları karşısında yaklaşık beş ayın en yüksek seviyesinden geri çekildi.

Salı günü 1,2800 puana ulaşan sterlin %0,6 düşüşle 1,2699 seviyesine geriledi.

Euro sterlin karşısında %0,7 yükselerek 0,8683’te işlem gördü ve dolar karşısında pek değişmedi.

Britanya’nın AB’den çıkarken bir anlaşmaya yaklaştığına dair iyimserlik, Perşembe ve Cuma günü iki taraf arasındaki ya hep ya hiç zirvesi öncesinde azaldı.

AB, anlaşmanın Perşembe günkü liderler zirvesinde değerlendirilmek üzere sunulmaya değer olup olmadığına karar verecek, ancak bu halde bile bir soru var; Britanya’nın azınlık hükümetinin 31 Ekim öncesinde ülkenin bölünmüş parlamentosundan herhangi bir anlaşma onayı elde edip edemeyeceği.

Britanya ile AB arasındaki müzakerelere dahil olan yetkililerin iki taraf arasındaki farklılıkların önemli ölçüde azaldığını söylemesinin ardından, Salı günü sterlin ralli yapmıştı.

Pekin ABD’nin yeni yasamasının Hong Kong’daki demokrasi yanlısı protestoları destekleyici olarak görüldüğünü eleştirdikten sonra, güvenli liman yen destek gördü.

ABD ve Çin arasındaki ilişkilerde yeni gerginlik sinyalleri, uzun zamandır devam eden ticaret savaşına bir çözüm üretme olasılığını düşürüyor.

“Aşama 1” ticaret anlaşmasına ilişkin raporlar başta piyasaları keyiflendirdi ancak anlaşmaya dair ayrıntı olmamasından itibaren beklentiler darbe aldı.

Amerikan Doları'nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi, hafif artış yaşayarak 98,04 oldu.

--Bu haberde Reuters’ın katkısı bulunmaktadır.

Döviz Sterlin Brexit Anlaşmasına Dair Şüphelerle Zayıfladı Yen Kazanıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı