SON DAKİKA :

"Borsada alım fırsatı teşkil edecek sektörler var"

Cuma günü Yatırım Kulübü programına konuk olan Stratejist Murat Gülkan bu seviyelerde Borsanın da, bonoların da ucuz olduğunu, borsada ciddi alım fırsatı oluşturan sektörler olduğunu ifade etti

Borsa Piyasası
Bu içerik 40 kez okundu.

Cuma günü Yatırım Kulübü programına konuk olan Stratejist Murat Gülkan bu seviyelerde Borsanın da, bonoların da ucuz olduğunu, borsada ciddi alım fırsatı oluşturan sektörler olduğunu ifade etti.

Gülkan "Banka dışı kesimlere bakınca bana göre ciddi alım fırsatı teşkil edecek sektörler var. Çimento, perakende sektörleri bunlardan birkaçı..Borsa konusunda uzunca süreden sonra gerçekten cazip değerlemelerden bahsettiğimiz bir dönemdeyiz.

Biraz bekleme sabrı olan yatırımcılar için portföyünün bir kısmını borsaya koymaya başlaması için iyi zaman olduğunu düşünüyorum. Türkiye yaşadığı güçlükleri aşabilecek bir ülkedir. Bunları yapınca da bugünkü fiyatları muhtemelen 'inanılmaz' olarak hatırlıyor olacağız. Yükselen borsanın peşinden koşarak değil de herşeyin karanlık gözüktüğü noktada doğru bir portföy dağılımıyla yapılan tercihler çok iyi sonuçlar veriyor. Ben banka dışı hisselerin de o noktada olduğunu düşünüyorum" yorumunu yaptı..

Gülkan "Biraz dayanma gücü olan yatırımcılar için banka dışı hisselerde ciddi fırsatlar olduğunu düşünüyorum." dedi.

 

"Borsada alım fırsatı teşkil edecek sektörler var"
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500