SON DAKİKA :

Piyasalar – Sağlık Sigortacıları ile Dow Rekora Koşuyor

Sağlık hizmeti hisseleri yönetimin ilaç indirimlerini kesme planını hükümet ilaç planlarından çıkarmasına olumlu karşılık vermesiyle, Wall Street Perşembe günü açılışta yükseldi

Piyasalar – Sağlık Sigortacıları ile Dow Rekora Koşuyor
Piyasalar – Sağlık Sigortacıları ile Dow Rekora Koşuyor Borsa Piyasası
Bu içerik 38 kez okundu.

Sağlık hizmeti hisseleri yönetimin ilaç indirimlerini kesme planını hükümet ilaç planlarından çıkarmasına olumlu karşılık vermesiyle, Wall Street Perşembe günü açılışta yükseldi. Dow Jones ilk kez 27.000 üzerine yükseldi.

 

Dow’un rekoru, Çarşamba günü ilk kez 3.000’i geçen S&P 500’deki yeni bir rekoru takip etti.

CVS %7,1 artarken, Cigna (NYSE:CI) %14,2 ve UnitedHealth Group (NYSE:UNH) %4,1 yükseldi.

Büyük ecza hisseleri ise tam aksine en aşikar mağluplar oldu. Pfizer (NYSE:PFE) %2,1, Eli Lilly (NYSE:LLY) %3,1, Merck (NYSE:MRK) %2,2 ve Bristol-Myers Squibb (NYSE:BMY) %2,2 kayıp yaşadı.

Geniş piyasa Fed’in faiz indiriminin yakın olduğuna ilişkin ipuçları ile desteklenmeye devam ederek yükselme eğilimi gösterdi. Başkan Powell Senato’daki ifadesine devam ediyor.

S&P 500 9 puan kazanırken, Dow 115 ve Nasdaq composite 17 puan elde etti.

Powell’ın Meclis’te, politikacılar azalan yatırım, ticari çekişmeler ve küresel ekonomiyi etkileyen diğer meseleleri değerlendirdiği için merkez bankasının “uygun şekilde davranacağını” söylemesinin ardından, yatırımcılar ay sonundaki toplantıda Fed’in indirim yapmasını bekliyor.

Bu beklentiler, Çalışma Bakanlığı’nın Haziran ayında dayanak tüketici fiyat enflasyonunun neredeyse bir buçuk yılın yükseğine ulaştığını gösteren verilerinden pek etkilenmedi.

E*TRADE Financial Corp’ta yatırım stratejisi başkan yardımcısı Mike Loewengart, “bu düşündüğümüzün biraz üzerinde ancak Powell’ı güvercin tutumundan uzaklaştıracak aylık verilerden çok daha fazlasını alacak gibi görünüyor” dedi.

Eski bir çalışanın şirketin Autopilot özelliğinden veri indirerek, onları rakip bir Çinli şirkete verdiği suçlamasına ilişkin raporların ardından, Tesla (NASDAQ:TSLA) %1,1 geriledi. Tesla eski çalışanı ticari sır hırsızlığından dava ediyor.

Take-Two (NASDAQ:TTWO) Interactive bir analistin derece düşürmesi üzerine %1,8 kaybetti.

Emtialarda altın %0,3 artışla 1.416,75 dolardan işlem görürken, ham petrol %0,4 kazançla 60,68 dolara yükseldi. Amerikan Doları'nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi, %0,1 gerileyerek 96,643 puandan alıcı buldu.

 

Piyasalar Sağlık Sigortacıları ile Dow Rekora Koşuyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı