SON DAKİKA :

TL varlıklar S-400 teslimatı sonrası negatif ayrışarak bugün düşüş yaşıyor

 Küresel piyasalarda ABD'den gelen olumlu istihdam ve Çekirdek TÜFE'ye karşın Fed'in Temmuz'da faiz indirimine gideceği beklentisinin hem komite tutanakları hem de Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları ile güçlenmesinin ardından dolar, küresel piyasalardaki düşüşünü 3

TL varlıklar S-400 teslimatı sonrası negatif ayrışarak bugün düşüş yaşıyor
TL varlıklar S-400 teslimatı sonrası negatif ayrışarak bugün düşüş yaşıyor Borsa Piyasası
Bu içerik 38 kez okundu.

 Küresel piyasalarda ABD'den gelen olumlu istihdam ve Çekirdek TÜFE'ye karşın Fed'in Temmuz'da faiz indirimine gideceği beklentisinin hem komite tutanakları hem de Fed Başkanı Powell'ın açıklamaları ile güçlenmesinin ardından dolar, küresel piyasalardaki düşüşünü 3. günde de sürdürüyor. ABD Dolar Endeksi 97,0 seviyesi yakınında satıcılı fiyatlanırken majör paraların tamamı, gelişen ülke paralarının da çoğu dolar karşısında yükseliş yaşıyor.

Türk Lirası da bu sabahki ilk işlem saatlerinde dolar karşısında 5,67 seviyesinde yatay seyir izlemesinin ardından S-400'lerin teslimatının yapılması ile düşüşe geçti. Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı bugün S-400'lerin Ankara'ya intikalinin başladığını ve sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edileceğini, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacağını açıkladı.

ABD ile yaşanan gerginliğinin teslimatların ardından nasıl şekilleneceğine dair belirsizlikle TL bugün küresel piyasalardan negatif ayrışarak düşüş yaşıyor. Son saatte USD/TRY 5,7275, EUR/TRY 6,4465 seviyesine yükselirken BIST 100 de 98 bin 700 puana geriledi.

Günün devamında küresel piyasalarda ABD ÜFE rakamları takip edilecek, yurt içinde ise yetkililerin açıklamalarının fiyatlamalarda etkili olması bekleniyor.

TL varlıklar S-400 teslimatı sonrası negatif ayrışarak bugün düşüş yaşıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500