SON DAKİKA :

Piyasalar – ABD Borsaları Yüksek Açılışa Hazırlanırken, Yeni Dow Rekoru Bekleniyor

 ABD vadeli işlemleri Cuma günü bir başka rekor yüksekliğe işaret etti

Piyasalar – ABD Borsaları Yüksek Açılışa Hazırlanırken, Yeni Dow Rekoru Bekleniyor
Piyasalar – ABD Borsaları Yüksek Açılışa Hazırlanırken, Yeni Dow Rekoru Bekleniyor Borsa Piyasası
Bu içerik 35 kez okundu.

 ABD vadeli işlemleri Cuma günü bir başka rekor yüksekliğe işaret etti. Dow Jones Perşembe günü ilk kez 27.000 üzerine kapattıktan sonra ivme devam etti.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının ekonomik görünüm üzerindeki çeşitli “belirsizliklere” ve zayıf enflasyona ilişkin endişeli olduğunu ifade etmesinin ardından, Fed’in Temmuz sonundaki toplantısında genişlemeci para politikası beklentileri hassasiyete hakim olmaya devam ediyor.

Blue Bay Asset Management’ta kıdemli yatırım yetkilisi olan Mark Dowding, “yatırımcıların küresel makro görünüm ve yetersiz yatırım sonucu üzerine fazlaca karamsar olmaya devam ettiğine ilişkin belirgin bir algı var” dedi.

Nasdaq 100 27, Dow 100 ve S&P 500 8 puan yükseldi.

Ticari gerilimler artmaya devam ediyor ancak yine de Çin, yılın ilk yarısında ABD ile %12 ticaret fazlası olduğunu raporladı. ABD’ye olan ihracat %2,6 düşerken, Beyaz Saray’ın canını sıkabilecek bir durum olarak ithalat %27,5 geriledi.

ABD Başkanı Donald Trump Perşembe günü yaptığı açıklamada, Pekin kapsamlı karşılıklı bir anlaşmanın bir parçası olarak tarım ürünleri alımını artırmayı önerse de, Çin’in Amerikan tarım ürünleri alım sözünü yerine getirmediğini söyledi. Pekin böyle bir şeyi asla onaylamamıştı.

Piyasa öncesinde en çok kazanan hisseler arasında yarı iletken şirketleri var. Micron (NASDAQ:MU) %0,6 ve Intel (NASDAQ:INTC) %0,5 kazandı.

Goldman Sachs (NYSE:GS) şirketin derecesini artırmada Bank of America’yı (NYSE:BAC) izledikten sonra, sosyal medya şirketi Snap (NYSE:SNAP) %3,9 yükseldi.

737 program yöneticisi Eric Lindblad’ın birkaç hafta içinde emekli olacağı haberlerinin ardından, Boeing (NYSE:BA) %0,1 geriledi. Şirket 737 MAX jetlerini yeniden hizmete sokmakla mücadele ediyor.

Veri cephesinde ise TSİ 15.30’da yayınlanacak olan toptan enflasyon rakamları var.

 

Piyasalar ABD Borsaları Yüksek Açılışa Hazırlanırken Yeni Dow Rekoru Bekleniyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı