SON DAKİKA :

ABD ticaret politikasının yol açtığı aksamalara rağmen görünüm genel olarak "genel olarak olumlu" Fed raporu

 

WASHINGTON, 18 Temmuz (Reuters) - ABD Merkez Bankası(Fed) ABD ekonomisinin son haftalarda "ılımlı" büyümeye devam ettiğini, tüketicilerin harcamalarını sürdürdüğünü ve ABD ticaret politikasının yol açtığı aksamalar karşısında bile görünümün genel olarak "genel olarak olumlu" olduğunu ifade etti

ABD ticaret politikasının yol açtığı aksamalara rağmen görünüm genel olarak
ABD ticaret politikasının yol açtığı aksamalara rağmen görünüm genel olarak Borsa Piyasası
Bu içerik 43 kez okundu.

 

WASHINGTON, 18 Temmuz (Reuters) - ABD Merkez Bankası(Fed) ABD ekonomisinin son haftalarda "ılımlı" büyümeye devam ettiğini, tüketicilerin harcamalarını sürdürdüğünü ve ABD ticaret politikasının yol açtığı aksamalar karşısında bile görünümün genel olarak "genel olarak olumlu" olduğunu ifade etti.

Ülkedeki 12 Fed bölgesinde şirketlerle yapılan temaslara dayalı olarak periyodik olarak açıklanan "Beige Book" raporuna göre istihdam genişlemeye devam etti ve raporda "ülke genelindeki temas kurulan kişilerin açık pozisyonları doldurmakta zorluk yaşamasıyla istihdam piyasaları sıkı kalmaya devam etti" denildi.

Raporda "Ticaretle ilgili belirsizliğin olası olumsuz etkileri konusundaki yaygın endişelere rağmen, görünüm, devam eden ılımlı büyüme beklentileri ile önümüzdeki aylar için genel olarak olumlu" denildi.

Raporda Fed'in faizleri düşürmesi beklenen 30-31 Temmuz tarihlerinde yapacağı toplantıdan önce ekonominin büyük ölçüde iyi durumda olduğuna yer verildi. Ekonominin gücü, bazı Fed yetkililerinin faiz indiriminin gerekip gerekmediğini sorgulamasına yol açtı.

Ancak işletmelerin tedarik zincirine, gümrük vergisi, vize ve diğer sorunlara hazırlıksız yakalanmasıyla, daha detaylı metin faiz indiriminin neden yapılabileceğini gösterdi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

(Haberi çeviren Canan Sevgili Redaksiyon Birsen Altaylı)

ABD ticaret politikasının yol açtığı aksamalara rağmen görünüm genel olarak "genel olarak olumlu" Fed raporu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı