SON DAKİKA :

Erdoğan: Ticaret savaşı sistemsizliğin bir parçası

11

Erdoğan: Ticaret savaşı sistemsizliğin bir parçası
Erdoğan: Ticaret savaşı sistemsizliğin bir parçası Borsa Piyasası
Bu içerik 54 kez okundu.

11. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde yeniden alevlenen ticaret gerilimine değindi.

Erdoğan, "Siyasi ve ekonomik kırılganlıkları dikkate aldığımızda sistemden ziyade sistemsizlikle karşı karşıya kaldığımızı söylemek durumundayız. Son günlerde ticaret savaşlarını da bu sistemsizliğin bir parçası olarak görüyorum" diye konuştu.

Fırat'ın doğusuna harekat mesajı

Fırat'ın doğusuna bir kez daha harekat mesajı veren Erdoğan, şöyle konuştu: 60 yılı aşkın NATO üyeliğimizi güvenlik politikamızın ana sütunu olarak görüyoruz. NATO müttefikimiz ve stratejik ortağımız ABD'den de bu çerçevede gerçek bir müttefike yaraşır adımlar atmasını bekliyoruz. Angajman ve diyalogda ısrarcı olduk. Türkiye müttefikleri olmadan milli bekasına yönelik her türlü tehdidi bertaraf etme hakkına sahiptir. Güney sınırımızda adeta kanser hücresi gibi büyüyen, müttefiklerimizin ağır silahları ile büyütülen yapı ortadan kalkmadıkça Türkiye kendini emniyette hissedemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla başlattığımız süreci inşallah çok yakında farklı bir aşamaya geçireceğiz.

Erdoğan: Ticaret savaşı sistemsizliğin bir parçası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500