SON DAKİKA :

Piyasalar: Deere Düşüşte, GE ve Nvidia Yükseldi

Harry Makropoulos’un şirketin muhasebesel pratiklere saldırmasının ardından, General Electric (NYSE:GE) hisseleri Perşembe günkü kayıplarını telafi ederek %4,4 yükseldi

Piyasalar: Deere Düşüşte, GE ve Nvidia Yükseldi
Piyasalar: Deere Düşüşte, GE ve Nvidia Yükseldi Borsa Piyasası
Bu içerik 14 kez okundu.

Harry Makropoulos’un şirketin muhasebesel pratiklere saldırmasının ardından, General Electric (NYSE:GE) hisseleri Perşembe günkü kayıplarını telafi ederek %4,4 yükseldi. Bir düzenleyici açıklaması, düşüşten avantaj elde etmek için Perşembe günü CEO Larry Culp'in hisse satın aldığını gösterdi.

NVIDIA (NASDAQ:NVDA) hisseleri %5,4 yükseldi. Şirket Perşembe günü Temmuz ayına kadarki üç ay için beklenenden daha güçlü rakamlar paylaştı. Bir önceki yıla göre gelirdeki düşüşün dibe vurmasını beklediğini ve aynı zamanda otomotiv sektörüne rekor bir çip satış yaptığını belirtti.

Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) %2,9 artış kaydetti. Nvidia’nın görünümü ile diğer çip üreticileri de yükseldi.

Deere & Company (NYSE:DE) %0,9 geriledi. Çin ile olan ticari çekişme ışığında en büyük müşterileri olan çiftçiler tarafından yatırıma yönelik isteksizliği belirterek, tüm yıl için kâr öngörüsünü düşürdükten sonra genel piyasadaki artıştan faydalanamadı.

Hong Kong merkezli hava yolu Cathay Pacific ADRs (OTC:CPCAY) hisseleri, CEO’sunu kaybetmesinin ardından ilgi odağındaydı. Cathay kadrosunun demokrasi yanlısı protestolara katılımından memnun olmayan Çinli yetkililerin artan baskıları arasında Rupert Hogg istifa etti.

Cisco Systems (NASDAQ:CSCO) %0,5 yükselse de, Perşembe günü altı yıl içindeki en kötü gününün ardından genel piyasanın gerisinde kaldı.

Piyasalar: Deere Düşüşte GE ve Nvidia Yükseldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AMB büyüme ve enflasyon tahminlerini düşürdü
AMB büyüme ve enflasyon tahminlerini düşürdü
ABD'de yıllık çekirdek tüketici enflasyonu 1 yılın zirvesine çıktı
ABD'de yıllık çekirdek tüketici enflasyonu 1 yılın zirvesine çıktı