SON DAKİKA :

Avrupa ülkeleri nükleer anlaşmayı kurtarmak için harekete geçmezse, taahhütlerimizi azaltmada "daha güçlü adım" atacağız

DUBAİ, 2 Eylül (Reuters) - İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Abbas Mousavi Avrupa ülkeleri nükleer anlaşmayı kurtarmak için harekete geçmediği takdirde, nükleer anlaşması kapsamındaki taahhütlerini azaltmada "daha güçlü bir adım" atmaya hazırlandıklarını söyledi

Avrupa ülkeleri nükleer anlaşmayı kurtarmak için harekete geçmezse, taahhütlerimizi azaltmada
Avrupa ülkeleri nükleer anlaşmayı kurtarmak için harekete geçmezse, taahhütlerimizi azaltmada Borsa Piyasası
Bu içerik 8 kez okundu.

DUBAİ, 2 Eylül (Reuters) - İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Abbas Mousavi Avrupa ülkeleri nükleer anlaşmayı kurtarmak için harekete geçmediği takdirde, nükleer anlaşması kapsamındaki taahhütlerini azaltmada "daha güçlü bir adım" atmaya hazırlandıklarını söyledi.

İran, anlaşmanın nükleer faaliyet konusundaki sınırlarını birer birer ihlal edeceğini belirterek, anlaşmayı kurtarmayı uman ülkeler üzerindeki baskıyı artırdı. Tahran, 6 Eylül'e kadar, %20'ye kadar uranyum zenginleştirme veya uranyum zenginleştiren santrifüjleri makineleri muhafaza etmeye yeniden başlama gibi daha fazla adım atma tehdidinde bulundu.

İran resmi haber ajansı IRNA'da yer alan habere göre Mousavi "Avrupa tarafları yeterince kararlılık göstermezse, İran taahhütlerini azaltmaya hazırlanıyor… Üçüncü adım, İran'ın hakları ve JCPOA taahhütleri arasında denge oluşturmak için ilk ve ikinci adımlardan daha güçlü olacak" dedi.

İran'da siyasi işlerden sorumlu Bakan Yardımcısı Abbas Araghchi, Fransız yetkililerle anlaşma hakkında görüşmelerde bulunmak için Paris'e gidiyor.

Avrupa ülkeleri nükleer anlaşmayı kurtarmak için harekete geçmezse taahhütlerimizi azaltmada "daha güçlü adım" atacağız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AMB büyüme ve enflasyon tahminlerini düşürdü
AMB büyüme ve enflasyon tahminlerini düşürdü
ABD'de yıllık çekirdek tüketici enflasyonu 1 yılın zirvesine çıktı
ABD'de yıllık çekirdek tüketici enflasyonu 1 yılın zirvesine çıktı