SON DAKİKA :

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri, Trump’ın Vergi Artışını Ertelemesiyle Yükselişte

ABD vadeli işlemleri, Başkan Donald Trump’ın Çin ithalatı üzerindeki vergi artışını iki haftalığına erteleyeceğini söylemesinin ardından yükseldi

Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri, Trump’ın Vergi Artışını Ertelemesiyle Yükselişte
Piyasalar – ABD Vadeli İşlemleri, Trump’ın Vergi Artışını Ertelemesiyle Yükselişte Borsa Piyasası
Bu içerik 39 kez okundu.

ABD vadeli işlemleri, Başkan Donald Trump’ın Çin ithalatı üzerindeki vergi artışını iki haftalığına erteleyeceğini söylemesinin ardından yükseldi.

Nasdaq 100 22, Dow 46 ve S&P 500 3 puan arttı.

Trump’ın “iyi niyet göstergesi” olarak adlandırdığı şey, her iki tarafın Ekim başındaki ticari müzakerelere hazırlanmasıyla, 250 milyar dolarlık Çin ithalatı üzerinde %5 artırılması planlanan vergilerin ertelenecek olması. Vergiler %25 olan vergiyi %30’a çıkarmak üzere planlandı.

Yarı iletken şirketleri bu vergi ertelemesi haberi ile yükseldi. Micron (NASDAQ:MU) ve Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) %0,6 yükseldi ve NVIDIA (NASDAQ:NVDA) %0,4 kazandı. Teknoloji hisseleri de kazandı; Facebook (NASDAQ:FB) %0,1 ve Netflix (NASDAQ:NFLX) %0,4 artış kaydetti.

Öte yandan, CEO Mark Hurd’ün tıbbi bir izin aldığını ve 15 milyar dolarlık bir hisse geri alımını açıklamasının ardından, Oracle (NYSE:ORCL) %0,6 kaybetti.

Yatırımcılar ayrıca bir başka genişleme dalgasına yol açabilecek Avrupa Merkez Bankası’nın öngörülen bir teşvik paketini de bekliyor. Fed’in Çarşamba günü faizleri indirmesi bekleniyor.

Veri cephesinde ilk işsizlik başvuruları ve Ağustos ayı TÜFE verileri var.

Emtialarda ham petrol %0,9 düşüşle 55,28 dolardan alıcılanırken, altın vadeli işlemleri %0,5 artışla 1.510,25 dolara yükseldi. Amerikan Doları'nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi %0,1 azalarak 98,558’e geriledi.

Piyasalar ABD Vadeli İşlemleri Trump’ın Vergi Artışını Ertelemesiyle Yükselişte
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı