SON DAKİKA :

Hizmet, perakende ve inşaat sektör güven endeksleri Eylül'de yükseldi

Mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi, Temmuz ayındaki %2,2 azalmanın ardından Ağustos’ta aylık %6,7 artmıştı

Hizmet, perakende ve inşaat sektör güven endeksleri Eylül'de yükseldi
Hizmet, perakende ve inşaat sektör güven endeksleri Eylül'de yükseldi Borsa Piyasası
Bu içerik 38 kez okundu.

Mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi, Temmuz ayındaki %2,2 azalmanın ardından Ağustos’ta aylık %6,7 artmıştı. Endeks Eylül’de de aylık %0,2 artışla 89,0 seviyesini korudu. Perakende sektöründe de endeks Eylül'de artış gösterdi, ancak yıl içinde sert daralmayı gösteren inşaat sektör endeksindeki artış dikkat çekti. Mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi bir önceki ayda 55,5 iken, Eylül ayında %8,3 oranında artarak 60,1 oldu.

Mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi Ağustos ayında 89,1 iken, Eylül ayında %0,2 oranında artarak 89,3 oldu. Hizmet sektöründe bir önceki aya göre; iş durumu ve hizmetlere olan talep endeksleri sırasıyla %1,9 ve %1 artarak 87 ve 85,4 değerlerini aldı. Hizmetlere olan talep beklentisi endeksi ise %2,2 azalarak 95,4 oldu.

Mevsim etkilerinden arındırılmış perakende ticaret sektörü güven endeksi Eylül ayında %2,7 oranında artarak 97,6 oldu. Perakende ticaret sektöründe bir önceki aya göre; iş hacmi-satışlar, mevcut mal stok seviyesi ve iş hacmi-satışlar beklentisi endeksleri sırasıyla %4,1, %1 ve %3,4 artarak 89, 105,8 ve 98,1 değerlerini aldı

Mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi bir önceki ayda 55,5 iken, Eylül ayında %8,3 oranında artarak 60,1 oldu. İnşaat sektöründe bir önceki aya göre; alınan kayıtlı siparişlerin mevcut düzeyi ve toplam çalışan sayısı beklentisi endeksleri sırasıyla %6,6 ve %9,4 artarak 44,4 ve 75,9 değerlerini aldı.

Hizmet perakende ve inşaat sektör güven endeksleri Eylül'de yükseldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı
Merkez Bankası, kredi kartlarında komisyon oranını sınırladı